Твори українських письменників на екранах телебачення
Коли немає часу читати книги, - дивіться фільми. Авжеж, перегляд кіно ні в якому разі не може замінити нам читання, але коли часу зовсім немає, ви таким чином можете зекономити його. До того ж чудова гра акторів робить ваш перегляд не тільки цікавим і насиченим, але й пізнавальним. Отже, давайте розберемося, які з українських творів зі шкільної програми були екранізовані.
1. «Мина Мазайло» М.Куліша було знято в 1991 році за ідеєю режисеру фільму Сергія Проскурні.
2. «Тигролови» по мотивам роману І.Багряного вийшов на екран в 1994 році. Режисером став Ростислав Синько. Фільм та книга різняться тим, що у героїв різні імена.
3.«Все перемагає любов» за новелою О.Гончара було знято ще в 1987 році в Київській кіностудії імені О.Довженка.
4. «Лісову пісню» було екранізовано 3 рази: знято 2 фільми та 1 мультфільм. Але сюжет виявився не повним.
5. «Земля» стала однією з найвидатніших фільмів свого часу. А знято його було ще в далекому 1954 році по мотивам твору О.Кобилянської.
6. «Тіні забутих предків» за повістю М.Коцюбинського вийшов на екрани ще в 1964 році та вважається творчістю дисидентів.
7. «Мартин Боруля» було знято за працею І.Карпенка-Карого в 1953 році.
8. «Кайдашева сім’я» була знята режисером Володимиром Городько в 1993 році з однойменної повісті І. Нечуя-Левицького.
Таким чином, українська проза екранізується вже з давніх часів. Вищезгадані фільми стали лауреатами конкурсів на кінофестивалях в Україні та за кордоном. До того ж вони вважаються класикою українського кінематографу.
Буде час – обов’язково передивитесь фільми!